İstanbul Sözleşmesi aileyi yıkıyor mu?

CEDAW, İstanbul Sözleşmesi, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve 6284 Sayılı Kanun gibi aile kurumunu derinden sarsan ve zarar veren uygulamaların enine boyuna ele alındığı panele; konuşmacı olarak HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim ve Yeniden Refah Partisi İl Başkan Yardımcısı Mikdat Ertem katıldı. CEDAW, Toplumsa Cinsiyet Eşitliği ve İstanbul Sözleşmesi aileyi yıkıyor mu? konusu farklı yönleriyle ele alındı.

Fatih Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen panelde, Adem Çevik’in oturum başkanı olarak, yaptığı açılış konuşmasının ardından konuşmacılar görüşlerini açıkladılar.

Türkiye Aile Meclisi Başkan Yardımcısı – Avukat Ömer Yüzgül bir açılış konuşması yaptı; Avrupa Birliği uyum yasaları ve Türk aile yapısına etkileri konusunda görüşlerini açıkladı.

Aile ile ilgili düzenlenen kanunların yabancı ülkelerden ithal kanunlarla değil yerli ve milli akıl ile oluşturulması gerektiğini ifade eden HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, kültürel emperyalizmin pençesinde kıvranan Türkiye toplumunu, kendi değerleriyle barışık hale getirecek medya ve diğer kurumları oluşturmak gerektiğine dikkat çekti.

Sorunun doğru tespit edilmesinin önemine dikkat çeken Yeniden Refah Partisi İl Başkan Yardımcısı Mikdat  Ertem, insanlığın başındaki en büyük problemin kesinlikle Siyonizm olduğunu vurguladı. İstanbul Sözleşmesi ve aileyi yıkan yasaların temelinde de bu oluşumun etkin olduğunu ifade etti.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim ise yıkılan aile kurumunun kurtuluşunu sağlamak için yapılacak çalışmalarda başarıya ulaşılması halinde hem ülkeye hem İslam dünyasına hem de insanlık için örnek olacak bir adımın atılması söz konusu olacağını vurguladı.

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, İstanbul Sözleşmesi uygulamaları, Kadına şiddet, Çocuğa şiddet, çocuk haczi, kadının beyanıyla erkeğin evden uzaklaştırma cezası alması,  gibi hatalı yasalar konusunda görüşlerini açıkladı.

Kültürel bir emperyalizmin pençesindeyiz. Bütün televizyonlarda oynatılan dizilerden tutun, reklamlara kadar hangisi bizi ifade ediyor? şeklinde tepkisini dile getiren Elibüyük, paneldeki ikinci turda görüşlerini açıkladı.

Eşcincellik bir psikolojik hastalıktır vurgusunu yapan Ertem İstanbul Sözleşmesi ve Medyanın bu kötü yaşam biçimlerini normalleştirmeye çalıştığı konusundaki görüşlerini açıkladı.

 

Hatalı kanun ve uygulamaların pençesinde zedelenen aile kurumunun kurtuluşuyla ilgili çalışmalarda İslam dünyasına ve tüm insanlık için örnek olacak adımların atılması ve geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

 

Haber : Hüsamettin Piraz / Balkayatv.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir