Katar Türkiye’ye 15 milyar dolar yatırım yapıyor

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede, Katar olarak Türkiye’ye 15 milyar dolar yatırım paketini hızla hayata geçireceklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Al Sani ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ile Al Sani Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi.

Al Sani’nin çalışma ziyareti kapsamında gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede yaptığı açıklamada Al Sani, Katar olarak Türkiye’ye 15 milyar dolar yatırım paketini hızlıca hayata geçireceklerini ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Katar Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi’nin de hazır bulunduğu görüşmede iki lider, Türkiye-Katar arasındaki ilişkileri her alanda daha da geliştirme konusundaki kararlılıklarını teyit etti.

“Türkiye bu süreçten güçlenerek çıkacaktır”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Katar, Türkiye’ye 15 milyar dolarlık doğrudan yatırım yapacak. Türk ekonomisinin temelleri sağlamdır ve Türkiye bu süreçten güçlenerek çıkacaktır.” değerlendirmesini yaptı.

Kalın, sosyal medya hesabı Twitter’daki paylaşımında ise, “Katar, Türkiye’ye 15 milyar dolarlık doğrudan yatırım yapacak. Türk ekonomisinin temelleri sağlamdır ve Türkiye bu süreçten güçlenerek çıkacaktır.” sözlerine yer verdi.

AA

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir