Harçlıklarıyla sokak köpeklerini besleyen öğrenciler de var!

Çocuklardan, büyüklere ders olacak faaliyet takdir topladı. İnönü Mahallesi’nde bir grup öğrenci, eksi 30’a kadar düşen hava sıcaklığından olumsuz etkilendiğini gördükleri sokak köpeği ve yavruları için kulübe yaptılar. Bununla da kalmayan çocuklar derme çatma malzemelerle yaptıkları kulübede korumaya aldıkları sokak köpeği ile 10 yavrusunu, harçlıklarıyla aldıkları ve çevreden topladıkları yiyeceklerle besliyorlar.

İnönü Mahallesi’nde yaşayan lise öğrencisi Baran Çolak, ortaokul öğrencileri Emirali ve Ömer Faruk Bakışçı ile Furkan Alpay, yaklaşık bir ay önce sokak ortasında doğum yapan köpek ile yavrularını iki kulübe yaparak beslemeye başladı.

Çocukların bu davranışının medyada yer alması üzerine HAYKONFED, köpek maması göndermek suretiyle öğrencilere destek verdi. Köpek mamasını teslim alan çocuklar, vakit geçirmeden anne köpek ve yavrularına ulaştırdı.

Öğrencilerden Emirali Bakışçı, havanın soğuk olduğuna dikkati çekerek anne köpek ve yavrularının soğuk havadan etkilenmemesi için gayret ettiklerini söyledi.

Köpekler için yaptıkları güzel faaliyetin basında geniş yer almasından sonra hayvanseverlerden gelen mama desteğinin kendilerini son derece mutlu ettiğini belirten Bakışçı, “Köpekleri mahallelinin desteği ve bizim harçlıklarımızla besliyoruz. Bu kışta, soğukta köpek mamasının gelmesi iyi oldu, daha iyi beslenirler. Hayvansever ağabeylerimize, amcalarımıza, ablalarımıza çok teşekkür ederiz. İnşallah köpekler, bu kışı sağlıklı şekilde atlatırlar.” şeklinde konuştu.

Ömer Faruk Bakışçı da soğuk kış günlerinde herkesin sokak hayvanlarına duyarlılık göstermesi gerektiğini söylerken “Köpekler, bundan sonra mamayla daha iyi beslenecekler. Mama gönderen hayvanseverlere çok teşekkür ediyoruz.” dedi. AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir